پرسش و پاسخ
bullet پرسش: با سلام, لطفا بفرمائید بهترین حالت ساخت اتصالات برای فشارهای 16 بار به بالا را بفرمائید.
bullet پاسخ: یکی از بهترین روشهای تولید اتصالات تولید اتصالات از جنس خود لوله پلی اتیلن میباشد که در تمام خط لوله از یک جنس , گرید و سری مواد یکسانی استفاده شود.
bullet پرسش: روش جوش بات فیوژن را لطفا توضیح دهید
bullet پاسخ: جوش بات فیوژن با جوش لب به لب متداولترین روش اتصال لوله و اتصالات پلی اتیلن میباشد. دراین روش جوش دقت نمائید که فقط لوله هائی را می توان تحت این نوع جوشکاری قرار داد که اولاً از نظر قطر و ضخامت برابر باشند و ثانیاً از نظر جنس کاملاً یکسان باشند و برای اینکه جوش بدون خطا و مناسبی داشته باشید  لوله و اتصالات پلی اتیلن الزاما باید در یک کارخانه تولید گردد در غیر این صورت محل جوش و اتصال دچار ترک و شکستگی میگردد
bullet پرسش: جوشکاری اتصالات با روش الكتروفيوژن چگونه است؟؟
bullet پاسخ: اتصالات جوشی الکتروفیوژن معمولاً در شبكه هاي توزيع گاز استفاده می شوند .استفاده از این نوع اتصالات با توجه به توصیه استاندارد شرکت ملی گاز ایران و DIN آلمان می باشد .
bullet پرسش: PPI چیست؟
bullet پاسخ: PPI(plastic pipe institute) یک سازمان تجاری است که اعضای ان شرکتهای تولیدکننده پلاستیک، شرکتهای تولید کننده،شرکتهای تولید کننده لوله ها...
bullet پرسش: ASTM چیست؟؟
bullet پاسخ: ASTM (انجمن جهت ازمایش کردن و مواد) یک سازمان مستقلی است که استانداردها را مینویسد و این انجمن  استانداردهای گوناگونی را در زمینه های مختلف اعلان میدارد.ASTM انجمنی برای بیشتر استانداردها در US است و مخصوصا ان استانداردهایی که مربوط به لوله های پلاستیکی هستند.ASTM ازمایش کردن، لیست کردن و اجرای استانداردها را انجام نمیدهد و این مسایل توسط سازمانهای دیگر انجام میگیرد.
bullet پرسش: کربن بلک چیست؟؟
bullet پاسخ: کربن بلک یک ماده ی رنگی سیاه است که در واقع ویژگی های مکانیکی را بالا می برد و اشعه uv را بلاک میکند ، البته این در صورتی است که مقادیر کافی از ان به کار برده رفته باشد. در صورتی که به مقدار کافی از این ماده استفاده شود این امکان فراهم میشود که لوله در روی زمین بکار برده شود.
آیا کاربرد لوله ها و اتصالات پلی اتیلن جهت مصارف اب اشامیدنی امن و بی خطر است؟
پاسخ این سوال مثبت است و پلی اتیلن معمولا در سیستم های اب اشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد این لوله ها گواهی و استاندارد  Applications Health Effects NSF Internationals Standards را دریافت کرده است .برای مثال NSF14 و NSF 61 نمونه هایی از این استانداردها هستند. پلی اتیلن حتی برای ظروف مواد غذلیی هم مانند بطری های شیر و کیسه های پلاستیکی مربوط به مواد غذایی هم مورد استفاده قرار میگیرد.
bullet پرسش: تثبیت کننده (حرارتی ،فرابنفش)چیست؟؟
bullet پاسخ: تثبیت کننده ای حرارتی به رزین پلی اتیلن اضافه میشوند و توانایی انها را برای تحمل استرس های محیطی و طبیعی افزایش میدهد.اتی اکسیدانها در واقع اکسیده شدن پلیمر را به تعویق می اندازند.تثبیت کننده های فرابنفش uv را کاهش میدهند و پوسیدگی در برابر اشعه خورشید را کاهش میدهد.تثبیت کننده های حرارتی هم مقاومت را در برابر درجه حرارت بالا افزایش میدهد.
bullet پرسش: پلیمر چیست؟؟؟
bullet پاسخ: پلیمر یک زنجیره ی بلندی از مولکولها میباشد که از بخش های کوچکتری به نام مونومرها تشکیل شده است.poly به معنای چندتا و mere به معنای بخشها است. مونومرها معمولا مولکولهای بسیار ساده ای هستند که از نظر شیمیایی با هم ترکیب میشوند و یا برای چندین بار پلیمریزه میشوند تا به ان ویژگی مورد نظر پلیمر دست یابند...
صفحه از 2 مورد در صفحه
پرسشگر:
پرسش:*
ایمیل :
موبایل :
کد امنیتی:*
 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب لوله بسپار می باشد